نحوه ی دانلود و تماشای فایل ضبط شده در ادوبی کانکت

چطور فایل های ضبط شده در AdobeConnect را دانلود و یا آنلاین تماشا کنیم ؟

برای اینکه بتوانیم فایل های ضبط شده کلاس های مجازی خود را مورد بازپخش یا دانلود قرار دهیم نیاز هست به وسیله ی مرورگر وارد لینک کلاس مجازی که خریداری کرده ایم شده و با نام کاربری و رمز عبور کاربر Host وارد محیط کلاس شویم. در مرحله ی بعد میبایست به کمک منوی Meeting و گزینه ی Manage Meeting Information وارد صفحه ای شویم که امکانات ویرایش کلاس را در اختیارمان میگذارد.

در صفحه ی جاری میبایست وارد گزینه ی Recording شده تا به لیست فایل های ضبط شده دسترسی پیدا کنیم.

در این مرحله قبل از استفاده از فایل ها میبایست نوع Access هر فایل را تعیین کنیم برای این منظور از چک باکس سمت چپ تیک مربوط به فایل مورد نظر را زده و سپس دکمه ی Aceess Type را کلیک میکنیم.

در صفحه ی بعد 2 انتخاب داریم:

1 : Private: اگر فایل در این حالت قرار گیرد فقط کاربرانی که در این کلاس دارای نام کاربری و رمز عبور هستند میتوانند اقدام به مشاهده فیلم کلاس کنند. در صورتی که کلاس شما اعضا به صورت میهمان وارد شده اند این گزینه مناسب شما نمی باشد.

2:  Public: چنانچه فایل مربوطه در این حالت قرار گیرد تمامی افرادی که لینک را در اختیار دارند میتوانند اقدام به مشاهده فیلم بازپخش کلاس کنند.

3:   Public به همراه Passcode: در این حالت فقط افرادی که رمز عبوری که تعریف کرده اید را در اختیار دارند میتوانند اقدام به مشاهده فیلم کنند و الزامی به عضویت آنها در سیستم نمیباشد.

تا بدین مرحله سطح دسترسی برای فایل مورد نظر را تعیین کردیم. حال فقط کافیست لینکی که در بخش URL for Viewing  قرار دارد را در اختیار اعضای مورد نظر قرار دهیم.

همچنین اگر قصد داریم فایل مورد نظر را دانلود کنیم میبایست همانند تصور زیر از منوی Actions   گزینه ی Make Offline را زده و در صفحه ی جدیدی که باز میشود پس از تعیین نوع پسوند و کیفیت فایل خروجی، فایل را ذخیره کنیم .

نکته : به دلیل وجود باگ در رابط کاربری HTML5 پیشنهاد میشود فیلم ها را حتما توسط نرم افزار مشاهده نمایید (لینک فیلم را در بخش آدرس نرم افزار ادوبی کانکت قرار دهید).

شایان ذکر هست برای ذخیره فایل کلاس یکبار روند کلاس از ابتدا تا انتها اجرا شده و امکان دانلود سریع فایل وجود ندارد. لذا چنانچه فایل تصویری کلاس مورد نظر مد نظرتان هست پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار های ضبط و رکورد تصویر دسکتاپ مانند Camtasia میباشد.

طراحی سایت پافکو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجتمع فنی مهد پردا پژوهان می باشد.